Cremona 1781

Discussion in 'Viool' started by Beetle, Nov 24, 2009.

  1. Beetle

    Beetle

    Joined:
    Nov 24, 2009
    Messages:
    2
    Hallo
    kent iemand de vioolbouwer Mathias Loots , heb een viool van hem ( denk ik toch )
    in de viool is een klein papiertje met de tekst Mathias Loots , Cremona 1781
    Kan dit een origineel exemplaar zijn , heb er vroeger zelf op gespeeld maar nu reeds lange tijd gestopt
    Foto's genomen , dit zijn ze , geplaatst via imageshack
    http://img42.imageshack.us/i/p1010122o.jpg/
    http://img19.imageshack.us/i/p1010116qi.jpg/
    http://img19.imageshack.us/i/p1010121e.jpg/
    http://img267.imageshack.us/i/p1010113bm.jpg/

    groetjes en hopelijk is er iemand die me er iets van kan vertellen
     
  2. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,529
    Home Page:
    Ik kan niets vinden over deze vioolbouwer.

    N.a.v. de foto's:
    jammer dat de foto van de krul onscherp is.
    Achterblad uit één stuk: materiaal lijkt wel populier maar is moeilijk te zien, dus met een slag om de arm. Er zijn wel meer instrumenten gemaakt met een achterblad van populier, dus dat is geen ramp.
    Het bovenblad vertoont wat scheuren en lijkt me overgelakt met een naar mijn smaak té glimmende lak. Het achterblad vertoont niet zo'n glimmend oppervlak.

    Met de vorm van de krul en de wijde nerf van het bovenblad, denk ik bij dit instrument meer aan een Duitse dan aan een Italiaanse herkomst, ondanks dat er Cremona in het label staat.

    Frits
     
  3. Beetle

    Beetle

    Joined:
    Nov 24, 2009
    Messages:
    2
    Zal één van de dagen nieuwe ( ;) scherpere) foto's nemen misschien kom ik dan nog meer te weten , heb de viool zelf ongeveer 30 jaar in mijn bezit , daarvoor was ze van een bekende ( voor sommige mensen toch :/ ) baron uit de gemeente waar ik mijn jeugdjaren heb doorgebracht , deze had ze ook geruime tijd in zijn bezit , waarschijnlijk meer dan 50 jaar en heb deze via ,via ... een kennis gekregen , ik speelde er graag op , maar mijn vioolspeel interesse is nu eigenlijk verdwenen vanwege andere hobby's
    Toch al bedankt voor de info

    groetjes
     

Share This Page