Geweldige Meester violen uit China. Geen workshop instrumenten!

Discussion in 'Aangeboden' started by Cellopower, Oct 1, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cellopower

    Cellopower .

    Joined:
    Aug 12, 2011
    Messages:
    8
  2. chrish

    chrish ♫ ♪

    Joined:
    May 20, 2008
    Messages:
    780
    Toe maar! Ik heb een nieuwbouw Italiaan voor €3.000 met het beste hout uit de Alpen.

    En spam wordt niet gewaardeerd!
     
  3. remi

    remi ♫ ♪

    Joined:
    May 11, 2004
    Messages:
    1,732
    @Cellopower,

    Welkom op ons forum (Welcome),
    Je schrijft dat je blijkbaar geen Engels op dit forum mag gebruiken, maar het is wel zo dat we hier op een Nederlandstalig forum zitten. Als ik op een Italiaans of Frans forum iets ga plaatsen dan zal ik dat ook in de taal moeten doen waar het forum standaard gebruik van maakt. In ons geval dus Nederlands.
    Sommige leden hebben al moeite met sommige Vlaamse benamingen van vioolonderdelen maar daar gaan we steeds beter mee om. Het is natuurlijk wel zo dat veel woorden ook bij vioolbouw en dergelijke uit andere talen afkomstig zijn maar dat is in de loop van de jaren zo gegroeid.
    Mocht je een bepaald woord niet weten in het Nederlands, zoek het dan op via Google vertalen et voilla.
    Een excuus voor je Nederlands hoef je niet te maken.

    Wat betreft de SPAM, dat geloof ik niet, je bent volgens mij erg enthousiast over de violen.

    Remi
     
  4. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,080
    Home Page:
    Over wat bedrijfsmatig is en wat niet heeft de belastingdienst heldere regels; Een voorraad instrumenten van een Chinese bouwer in huis hebben en die in de openbaarheid ter verkoop aanbieden klinkt echt niet als een hobby.
    Bovendien heeft Frits onlangs naar zijn zeggen het hanteren regels aangescherpt voor het maken van reclame voor producten door het opnemen van links. Als Kjetil op deze wijze zijn violen onder de aandacht brengt (van mij mag hij dat hoor!), dan mag ik in het vervolg ook weer productlinks in mijn berichtgeving opnemen. Kortom Frits: tijd voor uiterste duidelijkheid!
     
  5. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    Wie had dat gedacht? Nou moet ik nog rechter spelen ook.
    Ik heb de Regels er eens bij gepakt en daar staat o.m. het volgende:

    “Reclame-uitingen:
    • Reclame, aanbevelingen en promotie van eigen product of bedrijf of die van anderen, zijn alleen dán toegestaan wanneer dat relevant is in het kader van een lopende vraag of opgevoerd onderwerp.”


    In het onderwerp van Cellopower worden producten van iemand anders aanbevolen, dus in strijd met de Regels. Het wordt een andere zaak wanneer iemand zijn instrument (of toebehoren) wil verkopen en dit op het forum kenbaar maakt, maar hier is daar geen sprake van.

    Er is in het onderwerp van Cellopower ook geen sprake van enige relevantie ten opzichte van een lopende vraag, want het onderwerp werd louter als promotie opgevoerd.

    De conclusie moet dus zijn: NIET toegestaan en de link is daarom reeds verwijderd.


    Ik denk dat het duidelijk is nu.

    Frits
     
  6. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,080
    Home Page:
    @ Frits:
    Als je zelf de regels definieert en ze handhaaft ben je ook de rechter die een oordeel moet vellen. Van mij hoeft het niet, mijn standpunt over deze kwestie is jou bekend, maar "gelijke monniken, gelijke kappen" nietwaar?
    En als bijdrage aan deze lopende discussie: heb ik de promotie c.q. reclame zin van Bert verwijderd. Iemand die wil weten wat Bert zoal verkoopt kan dat te weten komen met een simpele klik op Berts website. Ik vermoed dat Bert hier uittestte of ik alert was en of er sprake is van gelijke 'kappen' bij de diverse 'monniken'. Je ziet het.

    Frits
     
  7. liuwe

    liuwe liuwe van der meer

    Joined:
    Aug 26, 2005
    Messages:
    1,485
    "Instrument of toebehoren
    Voor een grotere kans op verkoop wordt aanbevolen één of meerdere foto's bij te voegen. De kwaliteit daarvan speelt zeker een rol! Heeft u een strijkinstrument dat u wilt verkopen? (Verkoop) Wilt u een ander instrument aanschaffen? (Aankoop). Andere of nieuwe strijkstok? Hier kunt u uw wensen kenbaar maken."

    Als Cellopower zijn instrumenten nou één voor één aanbiedt, voldoet hij dan aan de normen/eisen? Er is naar mijn gevoel iets niet helemáál duidelijk geformuleerd. :/
     
  8. remi

    remi ♫ ♪

    Joined:
    May 11, 2004
    Messages:
    1,732
    Een beetje hulp kan geen kwaad:
    http://www.strijkersforum.nl/viewtopic.php?id=582

    remi
     
  9. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    @Cellopower:
    wat is de bedoeling van die 'testfoto's'?
     
  10. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    Gevoelskwestie.
     
  11. Cellopower

    Cellopower .

    Joined:
    Aug 12, 2011
    Messages:
    8
  12. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,080
    Home Page:
    @ Frits, post#7:
    Wekelijks plaatsen van één instrument dat te koop is, b.v.k. met foto, mag dus wel?
     
  13. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    Ik heb eerder aangegeven (zie: https://strijkersforum.nl/viewtopic.php?id=2232) dat bij de introductie van een gewijzigde layout van dit forum, de Regels scherper zullen worden geformuleerd en gehandhaafd.
    Het geeft geen pas om te gaan speculeren of er mazen in de huidige Regels zijn, die een verkoop in commissie wél toestaat.
    De bedoeling van dit alles moge duidelijk zijn: dit is een forum en geen elektronische reclamefolder. Zolang men dat in het vizier houdt kan er eigenlijk niets mis gaan. Maar er zijn altijd figuren die de Regels niet doorlezen en menen dat bijna alles kan. Daarvoor zijn de Regels in het leven geroepen. Maar nu zoeken een aantal leden weer naar de mazen van de Regels en dat valt me bijzonder tegen. Het lijkt een spel te gaan worden waar de beheerder op vast gepind kan worden.

    Frits
     
  14. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    Ik zie in post#11 toch duidelijk twee afbeeldingen van een viool: voorkant en achterkant.
    Mijn vraag in post #12 was: wat is de bedoeling van deze foto's? Enkel een testje of ze er wel opkomen? Nou dat doen ze hoor.
     
  15. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,080
    Home Page:
    Wanneer je scherpe regels wilt stellen en handhaven veroorzaak je daarmee dit soort problemen. De enige manier om dit te voor te zijn is om deze rubriek en die van aangeboden docenten geheel van het forum te verwijderen. Ik zou daar niet voor zijn, omdat het forum dan helemáál zo dood als een pier wordt. Ik open elders op dit forum een discussie om je wat te helpen bij het vaststellen van nieuwe regels; je hoeft dan ook niet alleen alle verantwoordelijkheid te dragen maar kunt de regels een beetje afstemmen met de beleving van de leden!
     
  16. Cellopower

    Cellopower .

    Joined:
    Aug 12, 2011
    Messages:
    8
  17. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    Maar waarom heb je ze er op gezet?
     
  18. Cellopower

    Cellopower .

    Joined:
    Aug 12, 2011
    Messages:
    8
  19. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,453
    Home Page:
    De foto's zijn dus géén testfoto's?!
    Hetgeen genoemd werd in post #8 en #14 is een citaat van een gedeelte van de Regels en dus helemaal geen voorstel!

    Om welk instrument gaat het dat te koop wordt aangeboden? Gegevens, bouwjaar, herkomst en dergelijke.
     
  20. liuwe

    liuwe liuwe van der meer

    Joined:
    Aug 26, 2005
    Messages:
    1,485
    We hebben bij Strijkersforum een rubriek "Instrument of toebehoren", daarin kun je een viool te koop zetten of om een te koop zijnd instrument vrágen. Er mogen foto's bij, dit wordt zelfs aangeraden, om een snelle verkoop te bevorderen. En dit doet Cellopower nu.

    Nu zien we ook hoe grof die Chinees het verouderingsproces heeft geïmiteerd: men neme een stuk kaasdoek, bevochtige dat met wat terpentine en men kloppe daarmee op het achterblad en enkele veel betaste plaatsen op het bovenblad, de lak zal daar oplossen en zie, de viool wordt zienderogen ouder! Met een daskwast krijg je een mooier resultaat, maar als je zo'n viool in deze vorm ook mooi vindt: grijp je kans! :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page