Mooie oude Cellostok

Discussion in 'Aangeboden' started by Romina, May 30, 2022.

  1. Romina

    Romina

    Joined:
    May 30, 2022
    Messages:
    3
    Mooie oude Argentijnse cellostrijkstok, gemaakt door Stocovaz. Belangrijke fabrikant van strijkstokken en instrumenten uit de Río de La Plata. Ik heb de afgelopen 15 jaar met veel plezier op deze cellostok gespeeld. Nu moet ik hem verkopen om een andere te kopen in Nederland. Het heeft stukken in ivoor en oud goud. Een prachtig juweel en instrument. In Nederland getaxeerd door Andreas Post op 1600 euro, maar over de prijs kan ik onderhandelen.
     

    Attached Files:

  2. Marcelita

    Marcelita |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Jan 6, 2014
    Messages:
    6,164
    Home Page:
    Ik snap helemaal niet waaarom je deze mooie oude Argentijnse cellostrijkstok wil verkopen, zelfs móet verkopen. Een prachtig juweel, schrijf je, nu, die zou ik niet kwijt willen! Wat is er aan de hand?
     
  3. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,081
    Home Page:
    Marcelita, een eerlijk antwoord op deze vraag kan mogelijk van invloed zijn op de onderhandelingspositie van de verkoper. Dat de verkoper al spreekt van moeten verkopen is ook niet erg handig.
     
    Last edited: Jun 16, 2022
  4. Hubertus Bogaers

    Hubertus Bogaers ♫ ♪

    Joined:
    Nov 3, 2015
    Messages:
    913
    Ik kan me twee redenen voorstellen: als je naar het buitenland moet is ivoor een probleem, ik geloof dat het mogelijk is een certificaatje te regelen dat het ouder is dan een bepaalde tijd maar je kunt er echt problemen mee krijgen bij de douane. De tweede reden is dat het geld gewoon nodig is om bij te leggen bij een betere stok?
     
  5. BertBoonVioolbouw

    BertBoonVioolbouw |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Mar 25, 2003
    Messages:
    5,081
    Home Page:
    Ivoor kan inderdaad een reden zijn: in sommige landen wordt daar zeer streng op gecontroleerd (In de VS wordt alle ivoor geheid in beslag genomen). Hetzelfde kan ook gelden voor parelmoer. Een taxatie wordt als regel gemaakt voor verzekeringsdoeleinden, niet om de verkoopprijs vast te stellen. Een stok kan prima in orde zijn, maar om allerlei redenen kan een speler de behoefte hebben aan een andere stok (ander instrument, voortschrijdende techniek, andere spelopvatting etc.) Probleem bij particuliere verkoop is doorgaans dat er geen directe vergelijking mogelijk is met andere stokken. Ivoor en goud spelen geen materiële rol bij de waarde van een stok, maar geven hooguit een indicatie van het feit dat de bouwer de stok dermate goed achtte, dat hij met de duurste materialen werd afgewerkt.
     
  6. Marcelita

    Marcelita |♫♫|♫♫|♫♫|

    Joined:
    Jan 6, 2014
    Messages:
    6,164
    Home Page:
    ¡Asi es!
    Ik snap het. Na zoveel jaar er met plezier mee gestreken hebben op je cello ben je toe aan een nieuw geluid, nieuwe mogelijkheden. Hopelijk vind je gauw een cellist die je stok koopt, zodat je zelf ook weer verder kunt.
     

Share This Page