Möller uit 1900 4/4

Discussion in 'Aangeboden' started by F.Sollie, Jan 10, 2018.

  1. F.Sollie

    F.Sollie

    Joined:
    Jan 10, 2018
    Messages:
    2
    Beste strijkers,

    Na bijna 13 jaar speelplezier heb ik besloten mijn 4/4 viool te verkopen.

    De viool is in 1900 gemaakt, in het atelier van Max Möller te Amsterdam. Het instrument heeft een volle klank. Ik zou het beschrijven als een mooi instrument voor de gevorderde amateur.

    Momenteel zitten er Pirastro-snaren op. Wellicht maken betere snaren de viool nog mooier.

    De vraagprijs is 2400 euro inclusief stok. De koffer is na jaren gebruik redelijk beschadigd. Wie hem wil, mag hem er gratis bij hebben.

    Omg. Utrecht.
     

    Attached Files:

    Last edited: Jan 10, 2018
  2. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,473
    Home Page:
    Over de foto's: opnames die onder een hoek genomen zijn geven een onjuist beeld van het instrument omdat daarmee de vorm vertekent. Beter is het daarom, alleen afbeeldingen te maken van de corpus zo recht mogelijk: voor-, zijkant (krans) en achterblad. Daarna alléén van de krul in voor-, zij- en achteraanzicht. Detailopnamen van de inleg bij de hoekpunten kunnen grote dienst bewijzen ter beoordeling van het vakwerk.
     
  3. F.Sollie

    F.Sollie

    Joined:
    Jan 10, 2018
    Messages:
    2
    Bedankt voor uw tips; ik ben zoals u ziet geen geboren fotograaf. Ik upload meteen even nieuwe foto's. Hopelijk zijn die beter!
     
  4. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,473
    Home Page:
    Foto's zijn een stuk beter nu. Alleen de krul is te donker, daar valt niet veel op te zien. Gebruik geen flitser hier, - eigenlijk nooit bij dit soort fotografie- want dat geeft hinderlijke schaduwen. De verlichting dusdanig instellen dat er geen schaduwen en/of weerspiegeling optreedt. Is even uitzoeken maar het resultaat is er dan ook naar.
    Bij de foto's van de corpus had de lens een stukje lager gemogen. Richten op de kam zou perfect geweest zijn.
     
  5. Elman

    Elman ♫ ♪

    Joined:
    Sep 4, 2007
    Messages:
    705
    Zit er een etiket in?
     
  6. Oosterhof Vioolbouw

    Oosterhof Vioolbouw Frits Oosterhof Beheerder

    Joined:
    Mar 29, 2003
    Messages:
    14,473
    Home Page:
    Een label is er zo ingeplakt.
     
  7. chrish

    chrish ♫ ♪

    Joined:
    May 20, 2008
    Messages:
    780
    Niet zoals de Möllers die ik heb gezien tot dusver. Dat zijn vooral hele nette Duits ogende violen. Dit lijkt mij amateuristischer en waarschijnlijk door de oude Möller in het begin gemaakt? Mits het überhaupt een Möller is..
     

Share This Page