Woodpecker:
Het lijkt allemaal zo simpel: een paar kiekjes maken met de digitale camera en klaar is Woody (alias Geerten). Maar ik vrees dat we dan van die foto’s krijgen zoals die zijn te vinden op Marktplaats: je hebt er niets aan, want wat je wilt zien is net (toevallig?) zwaar onderbelicht, dus bijna zwart en de scherpte is zo abomidabel slecht dat je ook dan nog niets ziet. En dan is het onderwerp meestal zo klein dat je er net zo goed geen foto bij kunt doen.
Het is nog niet eens zo gemakkelijk een goede foto te maken omdat je zit met allerlei schaduweffecten. Daarbij is de achtergrond van cruciaal belang voor de verkrijging van de juiste kleur, hoewel dat laatste niet iedereen interesseert. Wie heeft de beschikking over een goede verlichtingsunit? Ik heb een half jaar geleden hier bij mijn atelier wat pogingen ondernomen, maar dan wil je wel een egale achtergrond en die had ik niet, waardoor je met Photoshop aan de slag moet. Dan wil je de krul van een aantal zijden hebben evenals die van de corpus. En als je je instrument dan hebt opgehangen aan een nylon draadje, zie je die weer terug op je plaatje: geen gezicht natuurlijk! Dat moet worden geretoucheerd met behulp van Photoshop? Nu vind ik Photoshop een zeer gebruikersonvriendelijk programma, waarbij bijna iedere logische stap in de voortgang niet werkt omdat hij onlogisch is geprogrammeerd (zal wel aan mij liggen, want ik heb geleerd logisch c.q analytisch te denken en dat is nu een handicap

).
Kijk maar eens op het internet wat Michael Darnton zegt over de fotografie van strijkinstrumenten en welke aanbevelingen hij doet. [ik zal eventueel later eens kijken of ik er binnen deze post een link voor kan aanbrengen]. Hij heeft zelf jarenlang als fotograaf voor Bein & Fushi gewerkt zodat hij weet waar ‘ie het over heeft. Nu hoeven ‘onze’ foto’s niet direct professioneel te zijn natuurlijk, maar zoiets wat op Marktplaats doorgaans wordt getoond heeft naar mijn mening geen zin. Ik zal het in ieder geval niet openbaar maken met zo’n kwaliteit. Het probleem is doorgaans dat een ieder gaat flitsen en dan heb je gelijk ongewenste schaduwpartijen. Om dat te voorkomen, heb je langere belichtingstijden nodig die weer een statief vereisen en daar gaat het ‘feest’ beginnen, want dan moet je een aantal lampen opstellen etc. etc..
Of doe ik er te moeilijk over?
Daarbij zitten velen met de vraag: hoe kan ik een digitale foto (of meerdere) plaatsen op dit forum?
Er is al eens een vraag geweest van iemand, maar ja de webmaster is, eufemistisch gezegd, "niet zo actief" de laatste tijd. [ik hoop dat ik dat mag zeggen van Bert].
Ikzelf heb een soort webpage en via een truc kan ik de plaatjes kwijt. Maar hoe moet dat dan voor diegenen die dat niet hebben?
(Dit bericht is door soundboard bijgewerkt op 23/09/2006 om 18:52 uur)